یاران امام زمان (عج): حفظ شدگان

یاران امام زمان (عج): حفظ شدگان

یاران امام زمان (عج): حفظ شدگان

yaran-mahdi

اگر تمام هستی و کائنات و هر آنچه که خداوند از جن و انس آفریده است، در یک طرف باشند و خدای آن ها هم در طرف دیگر، و همگی علیه قدرت و خواست خداوند تمام قد بپاخیزند و همه قدرت خود را در ذهن و جسم و جان خود متمرکز کنند، باز هم نمی توانند تنها و حتی تنها یک سنگ ریزه را جابجا کنند؛ چه برسد به اینکه مسیری از تاریخ مقدر شده الهی را تغییر دهند. گویا یادمان رفته است که خداوند این چنین می فرماید: “و اگر خداوند تو را زیانی برساند، برای آن برطرف کننده ای جز او نیست و اگر برای تو نیکی بخواهد هرگز برای فضل او ردکننده ای نیست. او خیر خود را به هرکس از بندگانش بخواهد می رساند و اوست که بسیار آمرزنده و مهربان است.”(۱)
اما آنچه که در این عصر و دوران شاهد آن هستیم، این است که افرادی به خاطر منافع شخصی و اغراض سیاسی خود سعی در برهم زدن قانون و قاعده آخرالزمان دارند و به هر روشی متوسل می شوند تا همه مردم را در عقیده به مهدویت و منجی آخرالزمان کافر کنند تا از آنچه که می ترسند؛ برسرشان نیاید. اما نمی دانند که قدرت و اراده خداوند مافوق تمام معادلات بشری است و اگر تمام مردم دنیا از عقیده به مهدی موعود(عج) روی برگردانند و یا حتی به خدای خود کافر شوند، باز هم برای آخرین منجی اش سیصد و سیزده یار ناب بی بدیل مقرر کرده است.

هیچ کس و هیچ چیز این قضا و قدر الهی را تغییر نخواهد داد.
تنها نگهبان و محافظ آقایمان و یارانشان، خداوند مهربان است. آن ها را از هر گونه خطر مصون نگه می دارد و با تمام وجود آن ها را در آغوش خود حفظ می کند و دوستشان می دارد و منتظر روز موعود است….

امام صادق(علیه السلام) می فرمایند:
“صاحب این امر، با تأییدات الهی از هر خطری مصون و محفوظ است، اگر همه مردم هم از بین بروند، خداوند او و یارانش را می آورد و آن ها هستند که خداوند در حقشان فرموده است:
“اگر این ها(مردم) به تعالیم پیامبران کافر شوند، ما به تحقیق برا آن(مهدی موعود) گروهی را نگه داشته ایم که آن ها هرگز کافرنمی شوند.”(۲) پس به زودی خداوند قومی را خواهد آورد که آن ها را دوست می دارد و آن ها نیز او را دوست می دارند. آن ها در برابر مؤمنان نرم و متواضع و در برابر کافران خشن و متکبر هستند”(۳)(۴)

****

پی نوشت
۱٫ سوره هود آیه ۱۰۷
۲٫ سوره انعام آیه ۸۹
۳٫ سوره مائده آیه ۵۴
۴٫ الزام الناصب، ص ۱۹٫ بحار النوار، ج۵۳، ص ۳۷۰

منبع: یاران امام زمان(علیه السلام)؛ مجموعه روایات مهدوی، گروه پژوهش مؤسسه فرهنگی موعود، انتشارات موعود عصر(عج)، تهران سال ۱۳۹۰، چاپ دوم، صص ۵۶ و۵۷٫

ماءمعین


یاران امام زمان(عج)، مجموعه مقالاتی است که به ویژگی های یاران آن امام(ع) می پردازد.

نظر دهيد