آیت الله صافی گلپایگانی : همه مسلمانان در شبهای قدر براي تعجيل در امر فرج صاحب اين شب ها دست به دعا بردارند

آیت الله صافی گلپایگانی : همه مسلمانان در شبهای قدر برای تعجیل در امر فرج صاحب این شب ها دست به دعا بردارند

آیت الله صافی گلپایگانی : همه مسلمانان در شبهای قدر برای تعجیل در امر فرج صاحب این شب ها دست به دعا بردارند

 آیت الله صافی گلپایگانی در پیامی از همه شب زنده داران در این شب های مبارک قدر خواستند که برای تعجیل در فرج مولا و اربابمان حضرت صاحب الزمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) دست به دعا بردارند . امید است جلوه های اسلامی در همه نهادها و برنامه ها از برکت دعاهای خالصانه در این شب ها بیش از پیش شود و نقاط ضعف اقتصادی، اجتماعی و مناهی و ملاهی و معاصی که هویت جامعه را تهدید می کند در این شب برطرف شود.

 
بسم الله الرحمن الرحیم
«أَکْثِرُوا الدُّعَاءَ بِتَعْجِیلِ الْفَرَجِ فَإِنَ‏ ذَلِکَ‏ فَرَجُکُم‏»
«إغتَنِمُوا الفُرَصَ فَإنَّ الفُرصَهَ تَمُرُّ مَرَّ السَّحابِ»
 
با عرض تسلیت شهادت حضرت مولای متقیان امیرالمؤمنین علیه الصلاه و السلام؛
از تعلیمات و راهنمایی های مهم اولیاء دین علیهم السلام، اغتنام فرصت ها است و در یک معنای عام، زندگی و عمر و همه نعمت های الهی؛ سلامتی، تندرستی، توانایی های جسمی، مالی، مقامات و مناصب و از همه بالاتر عقل و علم، همه فرصت هایی است که باید بشر از آن برای خودسازی، تقرّب به خدا، کسب معرفت، اصلاح حال خود و رسیدگی به پرونده اعمال و محاسبه استفاده کند.
یکی از این فرصت ها که ارزش بالای معنوی آن در حدّ اعلا است ماه مبارک رمضان و روزه داری و برنامه های ویژه عبادی و اخلاقی آن است که اکنون همه از آن بهره مند می باشیم، و در ایام و لیالی متبرکه و اوقات شریفه آن، شب های قدر فضیلت خاص و فرصتی بزرگ برای کسب فیوضات معنوی و نیل به درجات ملکوتی است که توفیق درک این شب ها و روزهای آن را باید غنیمت شمرد؛ شبی که در قرآن به لیله مبارکه توصیف شده است؛ شب نزول قرآن و شب تشرف و نزول ملائکه بر حضرت ولی عصر مولانا صاحب الزمان المهدی ارواح العالمین له الفداء است که شرح و بیان اسرار و برکات آن بسیار است.
باید همگان این شب را غنیمت بدانیم؛ برای کسب معارف دین، توبه، تجدید عهد، اعاده حیثیت، دعا، خودسازی اخلاقی و نو کردن ایمان به خدا، یقین به حساب و معاد، پاک ساختن نیات از غل و غش و کینه برادران اسلامی و درخواست خیر، سعادت، هدایت و امنیت برای همه بنی نوع بشر و مخصوصاً دعا برای تعجیل در امر فرج صاحب این شب ها حضرت صاحب الزمان علیه السلام؛ آقایی که بیمنه رزق الوری و بوجوده ثبتت الارض و السماء است.
همه مقامات و مسئولانی که کارشان در ارتباط با خلق است این شب را غنیمت بدانند. امید است جلوه های اسلامی در همه نهادها و برنامه ها از برکت دعاهای خالصانه در این شب ها بیش از پیش شود و نقاط ضعف اقتصادی، اجتماعی و مناهی و ملاهی و معاصی که هویت جامعه را تهدید می کند در این شب برطرف شود بحق محمد و آله الطاهرین صلوات الله علیهم اجمعین.
اینجانب از همه شب زنده داران در این شب های مبارک قدر خاضعانه استدعا دارم که همه دل ها را متوجه آن امام عزیز و مهربان، محبوب دل های عارفان و ذخیره بزرگ پیامبران نمایند و شب قدر را با یاد آن حضرت و دعا برای فرج موفور السرورش و اجرای عدالت واقعی در سراسر گیتی تمام کنند. برای فرج آن حضرت دعا کنید تا برای همه گشایش و فرج حاصل شود. وظیفه همه مسلمانان در این شب های مبارک، دعای همگانی برای فرج است.
بیایید پیمانی محکم و استوار با آن حضرت داشته باشیم که همه زندگی خود را در راه رضا و خوشنودی ایشان سپری نموده و غم و غصه هایی که آن بزرگوار برای مشکلات مسلمانان دارند برطرف نماییم؛
اللهم عجّل فی فرجه و اجعلنا من أنصاره و أعوانه.
لطف الله صافی
۱۷ رمضان المبارک ۱۴۳۳

نظر دهيد