آیت‌الله مکارم‌شیرازی: امام زمان (عج) خط قرمز ماست / قوه قضاییه اجازه ندهد اعتقاداتمان آسیب ببیند

آیت‌الله مکارم‌شیرازی: امام زمان (عج) خط قرمز ماست / قوه قضاییه اجازه ندهد اعتقاداتمان آسیب ببیند

این مرجع تقلید در آغاز درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم با اشاره به مستند ظهور بسیار نزدیک است، اظهار کرد: در زمانی زندگی می‌کنیم که دشمنان از خارج در صدد هستند که بر پایه‌های اعتقادی ما ضربه بزنند و متاسفانه برخی از افراد بی‌اطلاع هم از داخل همین کار را می‌کنند.

وی افزود: کشیشی در کلیسایی که تنها 50 عضو دارد قرآن را جلوی چشم دوربین‌ها محاکمه و آتش می‌زند که این از دیوانگی اوست. در آن مملکت در مقابل این کار سکوت می‌شود و متاسفانه کلیساها نیز در مقابل این حرکت واکنشی نشان نمی‌دهند.

آیت‌الله مکارم شیرازی خاطرنشان کرد: ما مسلمانان هم گرفتار اختلافات داخلی خودمان هستیم و برخی افراد از داخل کشور از پایه‌های اعتقادی مردم و از امام زمان‌ (عج) سوء‌استفاده می‌کنند. متاسفانه انتظار حضرت قائم ‌(عج) را ابزار اهداف و مسایل سیاسی مورد نظر خود کرده‌اند و اگر ثابت شود که این حرف‌ها درست نبوده مردم فردا می‌گویند بحث انتظار از اصل درست نبوده است.

این مرجع تقلید تاکید کرد: امام زمان ‌(عج) خط قرمز ماست و نباید از وجود مقدسش برای رسیدن به اهداف سیاسی استفاده شود.

وی اظهار کرد: ما باید نسبت به مساله امام زمان ‌(عج) و بحث انتظار حساس باشیم و باعث شویم که اعتقادات مردم روز به روز نسبت به این مسئله بیشتر شود.

مکارم شیرازی افزود: باید روز به روز منتظر ظهور امام زمان ‌(عج) باشیم اما تعیین وقت به اعتقادات مردم بسیار ضربه می‌زند.

این مرجع تقلید با اشاره به تولیدکنندگان سی‌دی مستند ظهور بسیار نزدیک است، تصریح کرد: حالا افرادی با اطلاع‌ یا بی‌اطلاع دست به این کار‌ها می‌زنند و من نمی‌توانم قضاوتی در این مورد داشته باشم. در بیرون از مملکت برای ضربه زدن به اعتقادات مسلمانان قرآن آتش می‌زنند، در داخل کشور هم اینگونه با اعتقادات مردم بازی می‌شود.

این مرجع تقلید تصریح کرد: اخباری به دست ما رسیده که سی‌دی دومی در همین مسیر قرار است تولید شود که امیدواریم دستگاه قضایی مراقب این مسایل باشد. رییس قوه قضاییه و دادستان کل کشور وظیفه‌شان این است که اجازه ندهند اعتقادات ما که خط قرمز ماست آسیب ببیند و قطعا اگر برخورد مناسبی در این خصوص صورت بگیرد جلوی این کارها گرفته خواهد شد.

منبع : مرکزخبرحوزه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ویژه های سایت
نتایج قرعه کشی مسابقه عید غدیر خم 1401 + جواب مسابقه

نتایج قرعه کشی (مسابقه پیامکی سایت تاظهور به مناسبت عید غدیر خم 1401 ) + جواب مسابقه باتشکر از کلیه شرکت کنندگان عزیز قرعه کشی  (مسابقه پیامکی سایت حدیث کده به مناسبت غدیر 1401)  انجام گردید که شماره برندگان به شرح زیر می باشد : سوال و جواب مسابقه به …

غدیر
مسابقه بزرگ پیامکی عید غدیر 1401 سایت حدیث کده

مسابقه پیامکی سایت حدیث کده به مناسبت عيد غدير خم 1443 / 1401 سایت تا ظهور به مناسبت عيد غدير خم 1443 / 1401 اقدام به برگزاری مسابقه می نماید. برای شرکت درمسابقه به یک سوال زیر پاسخ دهید. به شرکت کنندگانی که پاسخ صحیح را ارسال نمایند به قید …

ویژه های سایت
برنده خوش شانس مسابقه پیامکی عید غدیر خم 1396

برنده خوش شانس مسابقه پیامکی عید غدیر خم 1396 جایزه سفر خانوادگی به مشهد مقدس شماره تماس برنده : 6367***0933 باتشکر از همه ی شرکت کنندگان