انتقاد آیت الله صافی از جشنواره‌ هاي فجر

انتقاد آیت الله صافی از جشنواره‌ های فجر

انتقاد آیت الله صافی از جشنواره‌ های فجر

آیت‌الله صافی گلپایگانی در دیدار با جمعی از نمایندگان روحانی مجلس شورای اسلامی با اشاره به جایگاه و اهمیت مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس در رأس امور است و مملکت باید قانونمند باشد و باید همه‌ قانون را قبول داشته باشند و آن را اجرا کنند.

این مرجع تقلید با توجه به بودجه‌ی کشور که هم اکنون در مجلس در حال بررسی است، گفت: اگر کسی بخواهد بفهمد که سیر یک مملکت در چه مسیری واقع شده است باید بودجه آن را نگاه کند.

این مرجع تقلید شیعیان جهان افزود: مجلس باید با کمال شجاعت و بصیرت تمام بودجه را بررسی کند و اگر خلاف شرع و خلاف مصالح مردم یا تضییع بیت المال بود، جلوی آن را بگیرد.

وی ادامه داد: بیت‌المال به همه مردم تعلق دارد و نمی‌شود آن را در مسیری مصرف کرد که حقوق ملت پایمال شود، همه کسانی که بودجه را تصویب می‌کنند مسئول هستند.

آیت‌الله صافی حماسه‌ی هشت سال دفاع مقدس را برخاسته از غیرت دینی مردم دانست و اظهارکرد: شهیدان برای اسلام و قرآن و اهل بیت علیهم السلام شهید شدند و آنها حاکمیت اسلام را می‌خواستند و جان خود را در این راه فدا کردند و ما در مقابل خون شهدا مسئول هستیم.

وی با بیان اینکه ارکان نظام باید محکم و پابرجا باشد و هیچ گروه و شخصی نباید آن را سست کند، افزود: امروز باید کاری کرد که مردم به نظام امیدوارتر شوند و نباید آنها را دلسرد کرد.

این مرجع تقلید وظیفه‌ی روحانیون مجلس را سنگین خواند و افزود: نمایندگان روحانی مجلس باید اعتماد مردم را به نظام بیشتر کنند. روحانی مجلس ما باید مانند شهید مدرس باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیت‌الله صافی، این مرجع تقلید با انتقاد شدید از جشنواره‌های فیلم و موسیقی فجر و ترویج برنامه‌های مبتذل فرهنگی گفت: این جشنواره‌ها با ارزش‌های مقدس نظام جمهوری اسلامی صددرصد مخالفت دارد و ترویج اسلام زدایی و ترویج افکار غیر اسلامی است و وزارت ارشاد مسئول است و باید در پیشگاه خداوند و صاحب شریعت مقدس پاسخگو باشد.

این مرجع تقلید با توجه به مطالبی که درباره‌ی مکتب ایرانی گفته می‌شود، افزود: مکتب ما مکتب محمدی و مکتب علوی و مکتب قرآنی است و ترویج غیر مکتب اسلام خلاف شرع است و بودجه برای این کار تضییع بیت‌المال است.

وی با توجه به بیداری مسلمانان و قیام آنان علیه ظلم و استکبار جهانی گفت: این قدرت ایمان و اسلام و قدرت الله اکبر است. استکبار و صهیونیست و دشمنان اسلام آن همه تلاش کردند که مردم را از اسلام دور نگه دارند و عده‌ای از مزدوران خود را بر کشورهای اسلام حاکم کنند؛ ولی ناگهان معجزه‌ای در دنیا اتفاق می‌افتد که خداوند می‌خواهد دوباره قدرت اسلام را به جهانیان نشان دهد.

وی ادامه داد: ما به این دین افتخار می‌کنیم و مکتب اسلام را عالی‌ترین مکتب نجات‌بخش می‌دانیم و حرام و حلال این دین را که موجب آسایش دنیا و آخرت می‌باشد با تمام وجود حفظ می‌کنیم.

در این دیدار که بدون حضور خبرنگاران برگزار شد، آیت‌الله العظمی صافی ضمن تقدیر از نمایندگان مجلس به ویژه روحانیون مجلس، مطالب و نکات مهم دیگری را نیز به نمایندگان روحانی مجلس متذکر شد و در پایان برای موفقیت آنان در خدمت به اسلام و کسب رضایت حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف دعا کرد.

در این دیدار چند تن از نمایندگان روحانی مجلس مطالبی را درباره‌ی مجلس و تشکل آقایان روحانی مجلس ارائه کردند.

منبع : مرکز خبر حوزه

نظر دهيد