دعاي فرج بخوان تا ظهور را دريابي

دعای فرج بخوان تا ظهور را دریابی

دعای فرج بخوان تا ظهور را دریابی

در فرهنگ اسلامی “نیت” و “قصد”، ارزش و جایگاه خاصی دارد؛ تا آنجا که رسول گرامی اسلام(ص) می فرماید: نیت مؤمن از عملش برتر است۱ از این رو کسی که در دلش نیت انجام عمل خیری را داشته باشد، از ثواب آن عمل بهره مند می شود حتی اگر توفیق انجام آن عمل خیر را نیابد۲٫

براساس همین در فرهنگ اسلامی، انتظار فرج و امید تحقق دولت آل محمد(صلی الله علیه وآله) چنان قدر و قیمتی دارد که شاید کم تر عملی می تواند به آن برسد. کسی که صادقانه انتظار ظهور آقا و مولایش را می کشد و از ته دل برای فرج آل محمد(صلی الله علیه وآله)دعا می کند؛ ثوابش برابر با کسی است که ظهور را دریابد و با مولایش همراه شود.

در این زمینه سخن بسیار است و احادیث فراوانی با مضامین مختلف وارد شده اند و ما در این مجال شما را تنها به شنیدن یکی از این احادیث مهمان می کنیم.

امام صادق(علیه السلام) فرمود:

مَن قالَ بَعدَ صَلوهِ الفَجرِ وَ بَعدَ صَلوه الظُّهرِ: »أللّهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ وَ آل مُحَمَّدٍ و عَجِّل فَرَجَهُم« لَم یَمُت حَتّی یُدرِکَ القائِمَ.۳

هر کس بعد از نماز صبح و نماز ظهر بگوید: خداوندا! بر محمد و خاندان او درود فرست و در فرج ایشان تعجیل فرما، نمیرد تا قائم علیه السلام را دریابد.

امیدواریم که این حدیث همواره به یاد ما باشد تا با عمل به آن، بعد از هر نماز یاد انتظار و امید فرج در دل ما زنده شود و ان شاءاللَّه ظهور مولایمان را درک کنیم.

پی نوشت :

۱ – نیّهُ المؤمنِ خیرٌ مِن عَمَلِه«. الکافی، ج۲، ص۸۴، ح۲٫

۲ – امام علی(ع) می فرماید: »إحسانُ النیّهِ یُوجبُ المثَوَبِه«؛ نیت نیکو، موجب پاداش است. غررالحکم، ح۱۲۶۵٫

۳ – الطوسی، محمدبن الحسن، مصباح المتهجّد، ص۳۲۸٫

منبع : سایت بحار

نظر دهيد