ماجرای تعطیل شدن روز شهادت حضرت زهرا (س)

ماجرای تعطیل شدن روز شهادت حضرت زهرا (س)

ماجرای تعطیل شدن روز شهادت حضرت زهرا (س)

ماجرای تعطیل شدن روز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) از آن دسته حرکت های سنجیده و تاثیرگذاری بود که در دولت سید محمد خاتمی و در هماهنگی با خواست مراجع عظام به نتیجه رسید و فاطمیه بیش از پیش در کانون توجه پژوهش ها و فعالیت های فرهنگی قرار گرفت.

سال ۱۳۷۹ آقای خاتمی برای دیدار با مراجع عظام و علمای اعلام سفری به قم رفته بودند. در جریان دیدار ایشان با حضرت آیت الله وحید خراسانی که علاقه خاصی هم بین این دو بزرگوار وجود دارد، آقای وحید چند دقیقه ای ایشان را به اندرونی بیت خود دعوت کردند. زمانی که بیرون آمدند هردو، چهره ای محزون و چشمانی اشکبار داشتند! گوئی ذکر مصیبتی عظیم میان آن دو رفته بود که اینچنین حال و احوالشان را دگرگون نموده بود و مگر مصیبتی بالاتر از مصیبت هائی که بر اهل بیت سلام الله علیهم اجمعین هست که اینچنین حال و احوال یک مرجع مسلم و یک عالم از سلاله پیغمبر(ص) را منقلب نماید؟

بعدها معلوم شد این مرجع عالیقدر از ایشان خواسته بود که این روز را تعطیل رسمی اعلام نماید و آقای خاتمی هم با خلوص نیت و تدبیر تمام مقدمات کار را فراهم کرده و مراحل حقوقی و قانونی کار را به انجام رساندند. می توان از همین اقدام شجاعانه، عمیق و پرمعنا اما به ظاهر ساده به خوبی فهمید که باید چه کوهی از علم و آگاهی، دوراندیشی و دینداری در آن نهفته باشد.

درواقع پاسخ به خواست مرجعیت شیعه، ادای وظیفه و احترام به ساحت صدیقه کبری(س) و مدیریت در اجرای این تصمیم فرهنگی – اجتماعی بزرگ توسط رئیس جمهور همه در ذیل این تصمیم جمع شدند.

منبع:روزنامه شرق

نظر دهيد