پاسخ به شبهات(خشونت در اسلام)

پاسخ به شبهات(خشونت در اسلام)

شبهه:چرا در قران بارها دستور قتل مشرکین و کافرین داده شده تا انجا که گفته واقتلوهم حیث ثقفتموهم یعنی بکشید انها را هرجا که انها را یافتید؟! این دستور قران ترویج خشونت و تروریسم نیست ؟

پاسخ :خدا در برابر اذار و اذیت مشرکین ۴ دستور به پیغمبر و مسلمین داده :

۱- دستور به صبر { فاصبر علی مایقولون} طه ۱۳۰

۲-دستور به بخشش و نادیده گرفتن اذیت و ازار {فاعفوا واصفحوا} بقره ۱۰۹

۳- دستور به صبر در ریختن خون انها {کفّوا ایدیکم} نساء ۷۷

۴- دستور به جهاد و ریختن خون انها{ واقتلوهم حیث ثقفتموهم} بقره ۱۹۱

این دستور چهارم وقتی صادر شد که مشرکین و کفار از هیچ نوع ازار و اذیتی در حق مسلمانان دریغ نکردند همچنان که در خود ایات قران این مطلب دیده می شود ، مثلادر ایه ۳۹ سوره حج می فرماید :(اذن للذین یقاتلون باّنهم ظلموا) یعنی به انان که با مشرکین و کفار جنگ می کنند اذن داده شده چون به انان ظلم شده بود.اکثر کسانی که اسلام را دین خشونت معرفی می کنند تمسک به ایات جهاد کرده اند که در صدر ان ایه ۱۹۱ سوره بقره است که در نوشتار بعد به ان می پردازیم انشاء الله.

و در اخر…

اتهام خشونت و جنگ طلبی به اسلام در حالی است که در صد سال اخیر تمام جنگهای بزرگ دنیا از ناحیه غربیهای مخالف دین اسلام و کسانی که اسلام را دائما تروریست می خوانند صورت گرفته است که به چند نمونه از انها اشاره می کنیم :

۱-بودجه نظامی دولت امریکا سالانه ۲۴۰ میلیارد دلار است در حالی که تنها با ۴۰ میلیارد دلار سالانه می توان گرسنگان جهان را از مرگ نجات داد!

۲- با ۲۵۰ میلیارد دلاری که امریکا و متحدانش در فاصله ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۵ صرف اشغال نظامی عراق کردند امکان ان وجود داشت که به مدت ۶ سال مخارج پزشکی مجموعه مردم جهان را تامین کرد!

۳-هزینه عملیات نظامی در عراق و افغانستان از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۸ نزدیک به ۹۰۴ میلیارد دلار بوده که تا سال ۲۰۱۸ از مرز یک تریلیون و ۷۰۰ میلیارد خواهد گذشت!!

حال به راستی چه کسانی بر پا کننده جنگ و مروج تروریسم در دنیای امروزند؟؟؟ مسلمانان یا غربیها؟؟؟!!!!!

ولعنت الله علی قوم الظالمین

منبع :کتاب پاسخ به شبهات اینترنتی

 

نظر دهيدFatal error: Uncaught exception 'wfWAFStorageFileException' with message 'Unable to save temporary file for atomic writing.' in /home/lk84vgdi/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/lk84vgdi/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/lk84vgdi/...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/lk84vgdi/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35