کنترل امنیتی دفاتر مراجع؛ از شایعه تا حقیقت

کنترل امنیتی دفاتر مراجع؛ از شایعه تا حقیقت

چندی قبل، برخی از سایت‌های اینترنتی اقدام به انتشار خبری درباره کنترل امنیتی منزل تعدادی از مراجع کردند. در این خبر اشاره شده بود که در راستای این کنترل‌های امنیتی، یک کیوسک با شیشه دودی در مقابل دفتر آیت الله العظمی وحید خراسانی و کیوسک دیگری مقابل دفتر آیت الله العظمی شبیری زنجانی نصب شده است.

در راستای پی گیری اخبار مربوط به مراجع و علما، با توجه به حساسیت موضوع، در حاشیه مصاحبه خبری، سردار توکلی، فرمانده نیروی انتظامی قم، از چند و چون ماجرا سوال کرد و سپس با مراجعه به دفتر برخی از مراجع و گفت و گو با نیروهای انتظامی مورد اشاره سایت های خبری که در بالا ذکر شد و همچنین با کنترل نامحسوس رفتار این نیروها، در جهت تایید و تکذیب این خبر تلاش کرد.

به گفته سردار توکلی، فرمانده نیروی انتظامی قم، با توجه به مراجعه مردم و مسوولین به دفاتر علما و مراجع در قم، برای حل معضلات ترافیکی و ای که امکان وقوع آنها می رود، تعدادی از مامورین راهنمایی و رانندگی در مقابل دفاتر آیات عظام مستقر شده اند تا با جلوگیری از تردد و به ویژه پارک نامناسب خودرو در هماهنگی کامل با مسوولین دفاتر، تردد مراجعین و علما را تسهیل کنند.

پی گیری های خبرنگار روات حدیث مشخص کرد در مقابل دفتر آیت الله العظمی سبحانی، تقاطع کوچه ممتاز که محل تردد مراجعین دفتر آیات عظام اردبیلی و مکارم شیرازی است، کوچه بن بست دفتر آیت الله العظمی وحید خراسانی و مقابل دفتر آیت الله العظمی نوری همدانی و آیت الله العظمی شبیری همدانی، و کوچه‌ای که انتهای آن به بیت آیت الله صانعی این مامورین مستقر هستند که با لباس مامورین راهنمایی و رانندگی فعالیت می کنند.

پی گیری های تکمیلی نشان داد که برخی از مامورین علاوه بر به جا آوردن نمازهای خود در دفاتر علما، از ارتباط خوبی با این دفاتر برخوردار می باشند و حتی بعضا با درخواست مستقیم مسوولین دفاتر مستقر شده اند.

در ادامه، تلاش بر تهیه تصویر از کیوسک‌های امنیتی با شیشه دودی متمرکز گردید اما متاسفانه چنین کیوسک‌هایی یافت نشد. به جای آن در ابتدای کوچه ای که دفتر حضرت آیت العظمی وحید خراسانی در انتهای آن واقع است، کیوسکی معمولی با شیشه های عادی یافت شد که سرباز مستقر در ابتدای این کوچه برای استراحت از آن استفاده می کند.

از آنجا که نصب این کیوسک از عهده نیروی انتظامی استان قم خارج بود، جستجویی به دنبال عامل تامین هزینه بیش از نیم میلیونی این کیوسک صورت گرفت و در نهایت مشخص شد هزینه این کیوسک به اصطلاح امنیتی! توسط دفتر حضرت آیت الله العظمی وحید خراسانی پرداخت شده است، چرا که سرباز راهنمایی رانندگی مستقر در این کیوسک، در اصل برای جلوگیری از پارک ماشین های متفرقه در این کوچه مستقر شده است. ماجرای جلوگیری از تردد و پارک ماشین در این کوچه هم به این بر می گردد که حضرت آیت الله العظمی وحید بارها موقع تردد، با ترافیک سنگین در این کوچه بن بست مواجه بوده اند و برای تسهیل در تردد ایشان، این امر صورت گرفته است.

چند عکس نیز از کیوسک به اصطلاح امنیتی! مستقر در کوچه آیت الله العظمی وحید خراسانی  که در این مطلب مشاهده می کنید. در عین حال جستجو برای کشف دوربین های امنیتی در مقابل بیوت مراجع مخصوصا آیت الله وحید خراسانی به شکست انجامید!

امیدواریم سایت های اینترنتی با هر گرایش سیاسی در نقل اخبار مربط به مراجع و علما، اصول خبری را رعایت کنند و از نشر اخبار ناصحیح از منابعی که به طور مستقیم خبر تولید نمی کنند، دقت کنند تا حوزه مرجعیت با اخبار نادرست، تضعیف نشود و برخی خدماتی که دولت و نیروی انتظامی موظف به ارائه آن به این بزرگواران هستند، در سایه این گونه خبر رسانی ناصحیح، با اشکال روبرو نشود.

منبع :روات حدیث

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ویژه های سایت
نتایج قرعه کشی مسابقه عید غدیر خم 1401 + جواب مسابقه

نتایج قرعه کشی (مسابقه پیامکی سایت تاظهور به مناسبت عید غدیر خم 1401 ) + جواب مسابقه باتشکر از کلیه شرکت کنندگان عزیز قرعه کشی  (مسابقه پیامکی سایت حدیث کده به مناسبت غدیر 1401)  انجام گردید که شماره برندگان به شرح زیر می باشد : سوال و جواب مسابقه به …

غدیر
مسابقه بزرگ پیامکی عید غدیر 1401 سایت حدیث کده

مسابقه پیامکی سایت حدیث کده به مناسبت عيد غدير خم 1443 / 1401 سایت تا ظهور به مناسبت عيد غدير خم 1443 / 1401 اقدام به برگزاری مسابقه می نماید. برای شرکت درمسابقه به یک سوال زیر پاسخ دهید. به شرکت کنندگانی که پاسخ صحیح را ارسال نمایند به قید …

ویژه های سایت
برنده خوش شانس مسابقه پیامکی عید غدیر خم 1396

برنده خوش شانس مسابقه پیامکی عید غدیر خم 1396 جایزه سفر خانوادگی به مشهد مقدس شماره تماس برنده : 6367***0933 باتشکر از همه ی شرکت کنندگان