چهره های آخرالزمانی (8) / عیسی روح الله (ع)

چهره های آخرالزمانی (۸) / عیسی روح الله (ع)

چهره های آخرالزمانی (۸) / عیسی روح الله (ع)

 

 

از چهره های بحث انگیز ظهور حضرت حجت (علیه السلام) حضرت عیسی (ع) از آسمان است.
مسیحیان و یهودیان، حضرت عیسی (ع) را منجی آخرالزمان می دانند و برخی نیز مدعی اند که حضرت عیسی (ع) در حکومت حضرت مهدی (عج) عهده دار مسوولیتی است.

اما مسلمانان نقش حضرت مسیح (ع) را در ظهور حضرت مهدی (عج) طور دیگری رقم می زنند. درباره ی حضرت عیسی (ع) آنچه می دانیم آن است که آن حضرت، آخرین پیامبر پیش از پیامبر گرامی اسلام (ص) بودند و در مقطعی از تاریخ توسط یهودیان تحت تعقیب قرار گرفتند و در انتها یکی از بدخواهان ایشان به جای ایشان به صلیب کشیده شد.

شاید دلیل عروج حضرت عیسی (ع) همین نقش آفرینی او در هنگامه ی ظهور باشد.

درباره ی نقش حضرت عیسی (ع) باید در مقاله ای جداگانه بحث کرد اما همین مقدار باید دانست که نماز خواندن آن حضرت پشت سر حضرت بقیه الله (ارواحنا له الفداء) باعث ایمان آوردن جمع کثیری از مسیحیان و یهودیان به دین اسلام می شود. تا آنجایی که امام باقر (ع) می فرمایند:

«پیش از قیامت عیسی به دنیا فرود آید و هیچ یک از ملت یهود و مسیح باقی نمی ماند مگر آنکه قبل از مرگ به او ایمان آورد و آن حضرت پشت سر مهدی (ع) نماز می گزارد.» (1)

پس از تشکیل حکومت حضرت مهدی (ع)، حضرت مسیح (ع) پس از زندگی ۴۰ ساله به دیار باقی می شتابد و حضرت مهدی (عج) بر پیکر ایشان نماز می گزارند و در پیش چشمان مردم او را به خاک می سپارد تا این بار مرگ او بازیچه ی بدخواهان نگردد.

علاوه بر آن اینکه حضرت مسیح دجال را به قتل می رساند از اعتقادات مسیحیان است و در روایات ما دجال به دست سپاهیان حضرت مهدی (ع) کشته می شود.

پی نوشت:
۱٫ بحار، ج ۱۴، ص ۵۳۰؛ به نقل از کورانی، علی، عصر ظهور، ص ۳۲۳

برگرفته از:
۱٫کورانی، علی، عصر ظهور، صص۳۲۳ – 327
۲٫مقاله ی فرود مسیح از آسمان، موعود شماره ی ۱۰۱

پ.میعاد

۱ نظر

  1. داكتر عبدالله بيان گفت:

    نظرکسی که عقیده دارندکه دجال به دست امام مهدی کشته میشود نظر مکمل غلط است واز مسائل دینی کدام خبرندارد

نظر دهيد