کشته شدن عمر ملعون توسط ابو لولو به دستور خود عمر ملعون..!!!

کشته شدن عمر ملعون توسط ابو لولو به دستور خود عمر ملعون..!!!

کشته شدن عمر ملعون توسط ابو لولو به دستور خود عمر ملعون..!!!

حضرت ابولولو رحمهالله علیه (قاتل عمر) مدتی قبل از مضروب نمودن عمر ضمن نامه ای به عمر شکل سرپوشیده و بدون آنکه عمر غرض او را بفهمد حکم و سزای کسی را که نسبت به مولا و آقای خود جسارت و همسر او را مورد هتک و آزار و اذیت و فرزند او را به قتل برساند. سوال نمود و اقدام آینده خود را مستند به حکم خود او ساخت.

به متن زیر توجه نمایید:

“ابولولو به عمر نامه نوشت که جزای کسی که عصیان مولایش را نماید و ملک مولایش را غصب کند و همسر مولایش را مورد اذیت و ضرب و شتم قرار دهد چیست؟

عمر نیز در پاسخ مکتوب داشت: بدرستی که قتل چنین کسی واجب است.

فلذاهنگامیکه ابولولو خود را به عمر رسانید تا او را به هلاکت برساند به مکتوبه او خطاب به او کرد و فرمود: چرا عصیان مولایت امیرالمومنین علیه السلام را نمودی؟ چرا همسر او فاطمه را مورد ظلم خویش قرار دادی و فرزندش را سقط نمودی؟ آنگاه در حالیکه او را لعن می نمود ضربه های پی در پی بر او وارد میکرد.”( ۱)

 حضرت ابولولو رحمه الله هنر و حرفه آهنگری خود را به خدمت گرفت و خنجری دو سر که قبضه آن در وسط قرار داشت تهیه نمود. تا اینکه بنابر قول صحیح و مشهور در نزد شیعه در سحرگاه روز دوشنبه ۹ ربیع الاول سال ۲۳ هجری در حالیکه عمر بن خطاب تازیانه به دست در حال امر کردن نمازگزاران بود که صفوف خود را منظم نمایند. (۲) (استووا استووا صفوفکم) خود را به وی رسانده (۳) و با سه ضربه کاری شکم خلیفه را تا خاصره (سه بنده) او شکافت و در حالیکه عده ای از نزدیکان و اطرافیان عمر بن خطاب قصد دستگیری و حمله به او را داشتند با زخمی کردن ۱۳ نفر دیگر از آنان از محل حادثه گریخت. (۴) و عمر بعد از آنکه سه روز در بستر افتاده بود در سن ۵۵ سالگی از دنیا رفت.

اسناد:

۱-طریق الارشاد ص۴۵۶

۲-طبقات الکبری ج۳ص۳۴۱ – فتح الباری ج۷ص۴۹ — کنزالعمال ج۱۲ص۶۷۹

۳-در این جا لازم است این نکته را متذکر شویم که: اگر چه اهل تسنن سعی نموده اند این مطلب را در کتابهای خود ثابت کنند که عمر به هنگام مضروب گردیدن در مسجد بوده است و اقدام ابولولو را به خاطر قتل عمر در مسجد مورد تخطئه قرار دهند. اما بر فرض که این قول صحیح باشد نکته ای که در رد قول آنها که میگویند ابولولو کافر و یا مجوسی و یا نصرانی بوده است از همین مطلب میتوان ثابت کرد که به نقل علامه مجلسی رحمه الله اگر ابولولو رحمه الله کافر بوده در حالیکه از زمان حیات پیامبر اکرم ورود کفار به شهر مدینه ممنوع گردیده بود. ابولولو رحمه الله چگونه در شهر مدینه زندگی میکرد. و اساسا اگر ابولولو رحمه الله کافر بوده در مسجد و آن هم در صف اول نماز جماعت چه کار می کرد؟؟؟

که مطلب فوق مبنی بر حضور ابولولو رحمه الله در مسجد آن هم در صف اول نماز جماعت و پشت سر خلیفه را میتوان در کتب معتبر در نزد خود آنان یافت از قبیل:
مسند ابی یعلی ج۵ص۱۱۶- صحیح ابن حبان ج۱ص۳۳۲- تاریخ دمشق ج۴۴ص۴۱۰ – اسدالغابه ج۴ص۷۶   – مواردالظمآن ص۵۳۷ – تاریخ المدینه ج۳ص۸۹۶ – طبقات الکبری ج۳ص۳۴۱ – نیل الاطار ج۶ص۱۶۰٫

۴-بحارالانوار ج۲۹ ص ۵۳۰

۲۹ نظر

 1. علی گفت:

  ای بیچاره ها شما دم مسلمانی می زنی به شما میگن مسلمان نه خیرشما از کفار هم بدتریددرکجای قران نوشته به بهترین یاران پیامبر لعنت بفرستی مثلا اون بدبخت خودش را سید معرفی کرده علی رضا رضائی ازسگ هم بدتراست خوشابحال سگ حساب پس نمی دهد ولی تو ای ملعون از تمام حیوانات نجس نجس تری بانوشته هایتان شخصیت شیرخدا حضرت علی علیه السلام رازیرسوال می بری شیرخدارا بزدل معرفی میکنید مستقیمادارید به شیرخدا توهین میکنید لعنت به تفکرتان وبه غیرتتان. شیعه واقعی وراستین هیچوقت زبان به فحاشی نمی گشاید تفکروعقیده اش عین تفکرسنی است .شما که خودتان رامحب علی ع واهل بیت معرفی میکنید دشمن اهل بیت وحضرت علی ع هستی هیچ شکی دران نیست خداوند درقران خلفای راشدین وصحابه پیامبر رااشره مبشره یادکرده .شماکه به مادرمومنان وداماد پیامبروداماد علی ع وبه بهترین یارغارپیامبر توهین ولعنت میکنی به شما میگن مسلمان ایا پیامبرنفهمید اینها انسانهای خوبی نیستند حالا شما بعد از هزار وچهارصد سال تازه فهمیدی. واقعا باکارهیتان خجالت بکشی ازحیوان زبان بسته هم پست تریدجایگاه شما درپایین ترین جایگاه جهنم است .

 2. ستار گفت:

  بر ابوبکر و عمر عثمان لعنت، خدا لعنت کرده ما هم لعن می کنیم، بر عمر حرامزاده لعنت

 3. ابوبكر گفت:

  با اینکه اسمم ابوبکرهست لعنت میکنم ابوبکر وعمرملعونو خدا لعنت کنه کسیکه دختر رسول خدارو اذیت کرد , خدالعنت کنه عمر کثیف ومنافق را, خدا لعنت کنه هر که علی ع را
  آزرد , خدا دشمنان رسول خدا وائمه اطهار را لعنت کرده

 4. حاجی فیروز گفت:

  سلام یا علی مدد

نظر دهيد