حضرت عیسى و یارى امام زمان (علیه السلام)

حضرت عیسى و یارى امام زمان (علیه السلام)

حضرت عیسى و یارى امام زمان (علیه السلام)

امام زمان

حضرت روح اللّه، عیسى بن مریم (علیهما السلام) براى یارى حضرت مهدى (علیه السلام) از آسمان فرود مى آید و پشت سر آن حضرت نماز مى خواند.

حسن بن سلیمان حلّى در کتاب (مختصر) آورده است که خداى تعالى در شب معراج به رسول خود فرمود: (من این لطف را به تو نموده ام که بیرون مى آورم از صلب على، یازده فرزند را که همه از ذریّه تو و فاطمه باشند، که حضرت عیسى در پشت سر آخرین آنها یعنى حضرت مهدى نماز مى گذارد و او زمین را پر از عدل مى کند و به واسطه او، گمراه را هدایت مى کنم، کور را عافیت و سلامتى، و مریض را شفا مى دهم).

در کتاب (کمال الدّین) از رسول خدا (صلى الله علیه و آله وسلم) روایت است که فرمود: (قسم به آن که مرا به پیامبرى فرستاد که اگر نماند از دنیا مگر یک روز، خدا طولانى مى کند آن روز را تا اینکه فرزندم مهدى قیام کند و حضرت عیسى فرود مى آید وپشت سر او نماز مى خواند).

شیخ طبرسى در کتاب (اعلام الورى) از امام حسن مجتبى (علیه السلام) روایت کرده است که فرمود: (نیست از ما احدى مگر آنکه در گردن او بیعت طغیان کننده زمان او باشد الاّ قائمى که پشت سر او حضرت عیسى نماز مى خواند).

شیخ طوسى در کتاب (غیبت) از آن حضرت روایت کرده است که به حضرت فاطمه (سلام الله علیها) فرمود: (اى فرزند من! به ما اهل بیت، هفت چیز داده شد که به احدى پیش از ما داده نشد:

۱ – پیغمبر ما بهترین پیغمبران است و آن پدر تو است.

۲ – وصى ما بهترین اوصیاء است و آن شوهر تو است.

۳ – شهید ما بهترین شهداست و آن حمزه، عموى پدر توست.

۴ – کسى که دو بال سبز دارد و در بهشت پرواز مى کند، از ما است.

(ظاهراً اشاره به جعفر بن ابى طالب (علیهما السلام) است).

۵ و۶ – دو سبط این امّت یعنى حسن و حسین از ما هستند.

۷ – قسم به خداوندى که خدایى جز او نیست، مهدى این امّت از ما است، همان کسى که حضرت عیسى پشت سر او نماز مى خواند).

در کتاب (کمال الدّین) از امام باقر (علیه السلام) روایت است که سیرت اوصیاء پیامبر (صلى الله علیه و آله) را مى فرمود و چون به آخرین آنها رسید فرمود: (دوازدهم کسى است که عیسى بن مریم در پشت سر او نماز مى خواند)

آنگاه دست مبارکش را بر کتف امام حسین (علیه السلام) گذاشت وسه مرتبه فرمود: (از این است). یعنى از نسل امام حسین (علیه السلام) است.

حضرت عیسی مسیح(ع)

در (کافى) روایت شده است که: روزى رسول اکرم (صلى الله علیه و آله) مسرور و شادمان از خانه بیرون رفت. پس سبب آن را جویا شدند.

حضرت فرمود: (هیچ روز وشبى نیست مگر اینکه تحفه اى از جانب خدا براى من مى رسد. آگاه باشید که خداوند امروز به من تحفه اى داده که هرگز به گذشتگان نداده است.

جبرئیل نزد من آمد و طرف پروردگارم سلام رساند و گفت: اى محمّد! حضرت قائم از شماست و هرگاه خداى او را آشکار کند، حضرت عیسى پشت سر او نماز مى خواند).

در کتاب (کمال الدّین) از امام باقر (علیه السلام) روایت است که سیرت اوصیاء پیامبر (صلى الله علیه و آله) را مى فرمود و چون به آخرین آنها رسید فرمود: (دوازدهم کسى است که عیسى بن مریم در پشت سر او نماز مى خواند).

گنجى شافعى از حضرت رسول اکرم (صلى الله علیه و آله) روایت کرده است که در احوال حضرت مهدى (علیه السلام) فرمود: (آن حضرت با اصحاب خود مشغول نماز صبح است که حضرت عیسى (علیه السلام) فرود مى آید. پس حضرت بگونه اى بر مى گردد تا حضرت عیسى، پیشوا شود، پس حضرت عیسى، دو دست خود را بر کتف حضرت مهدى مى گذارد و مى گوید: شما مقدّم شوید).

همچنین روایت است که فرمود: (شما چگونه هستید در وقتى که پسر مریم فرود آید و امام شما از خودتان باشد؟)

در کتاب (عقد الدّرر) از آن حضرت روایت است که فرمود: پس حضرت مهدى آگاه مى شود که حضرت عیسى نازل شده است و گویا از مویش آب مى چکد. مهدى به او مى گوید: مقدّم شو و براى مردم نماز بخوان.

امّا عیسى مى گوید: این نماز مخصوص شما برپا شده است؛ پس حضرت عیسى در پشت فرزند من (حضرت مهدى (علیه السلام) نماز مى خواند و وقتى نماز تمام شد حضرت عیسى با او بیعت مى کند.

همچنین (سدى) از آن حضرت روایت کرده است که فرمود: (حضرت مهدى و عیسى در هنگام نماز جمع مى شوند، پس حضرت به عیسى مى فرماید: پیش رو. امّا عیسى مى گوید: تو به نماز خواندن سزاوارتر هستى.

پس حضرت عیسى نماز را به حضرت مهدى اقتدا مى کند).

 


منبع: محّدث نورى – شگفتى ها وعجایب دنیا در بعد از ظهور امام زمان (عج)

 

نظر دهيدFatal error: Uncaught exception 'wfWAFStorageFileException' with message 'Unable to save temporary file for atomic writing.' in /home/lk84vgdi/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/lk84vgdi/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/lk84vgdi/...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/lk84vgdi/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35