صمدی آملی : یزید و قاتلان امام حسین (علیه السلام) هم به بهشت می روند ! + فایل صوتی

صمدی آملی : یزید و قاتلان امام حسین (علیه السلام) هم به بهشت می روند ! + فایل صوتی

صمدی آملی : یزید و قاتلان امام حسین (علیه السلام) هم به بهشت می روند! + فایل صوتی

قواعد فلسفی و عرفانی با منشا یونانی و مبناهای ذوقی و من عندی ، به طرق مختلف انسان را به انحراف فکری می کشاند! اساسی ترین مشکل مدرسه فلسفه و عرفان مصطلح، خود بنیادی نظری و اعتقادی و بی توجهی و بلکه مخالفت با  تعالیم برهانی و عرفانی اصیل و صحیح اهل بیت علیهم السلام است. این خود بنیادی  و بی توجهی و عدم پایبندی فلاسفه و عرفا به آموزه های اهل بیت علیهم السلام، در عرصه های گوناگون اعم از اصول و فروع دین خود را نشان می دهد.

کلیاتی از بحث آقای صمدی آملی :

آقای حسن زاده اعتقاد دارند که ماهیت هم تشکیکی است . که منشا این سخن اسفار ملاصدرا است . اگر این قضیه که می فرماید عین ثابت را می شود عوض کرد ثابت باشد ، آنوقت می بینیم قبل از اینکه ما برویم بهشت ، یزید و یارانش رفته اند .

حتی آیه قرآنی که با این معنا در تضاد است با تفسیر انفسی حل می شود . مردم بیچاره دارند آنها را لعنت می کنند. همه می خواهند شمر و قاتلین را دور کنند ولی امام حسین علیه السلام می گوید بیا!

ای عزادار این لعنت کردن ، کمال برای خودت است. با لعن کردن ، خودت به کمال می رسی. آنها(شمر و یزید و…) که دین و ناموس خدا را نابود نکردند .

 

آنها در روز قیامت برهان اقامه میکنند! و می گویند: اگر من نبودم شما عزاداری نمیکردید.الان ما چقدر باید متشکر شمر باشیم . اگر شمر قتال با سید الشهدا (علیه السلام) را رها می کرد چه میشد؟ حالا حضرت (علیه السلام) چند سال بیشتر عمر میکرد!

 

جناب نوح ۹۰۰ سال زحمت کشید ۷۰ نفر و امام حسین ۷۲ نفر ولی شمر با این کارش این همه خیل عزادران را جذب کرد! حالا می بینید حق شمر هم هست اینهمه بالا بیاید. استعدادهایی در آنها (شمر و یزید و…) دیده میشود که معلوم میکند آنها هم چیزهایی دارند!

 

 

برای دانلود فایل صوتی سخنان آقای صمدی آملی بر روی لینک زیر کلیک کنید :

دانلود فایل صوتی (حجم = ۳٫۱ مگابایت)

 

برای دانلود و مشاهده متن کامل سخنان آقای صمدی آملی بر روی لینک زیر کلیک کنید :

متن کامل سخنان آقای صمدی آملی (حجم = ۱۲ کیلوبایت)

۳۴ نظر

  1. الی گفت:

    چقد حیفه کسانی که درد دین دارن و خودشونو شیعه میدونن یه ذره عفت کلام ندارن. نظر بدید و همدیگه رو نقد کنید اما هوای دینتون رو هم داشته باشید.

  2. ناشناس گفت:

    دوستان اینقدر به هم نپرید با دعوا که چیزی درست نمیشه من از کسی حمایت نمیکنم ولی یه چیزی بهتون میگم طبق اون عمل کنید هر حرفی از هر کسی شنیدید با قران مطابقت بدید (درقران همه چیز هست) اگرموافق با قران بود درسته اگر مخالف بود اشتباه (ازهرکسی هم میخاد باشه حتی از شخص پیامبر(ص)که خیلی هم حضرت رو دوست دارم و احترام قائلم اینو نگفتم که خدای نکرده بی احترامی کرده باشم به سرور واقای همه ی مخلوقات بلکه گفتم تا اهمیت قران رو متجه بشید دلیلشم اینه که چون هیچ کلامی از کلام خدا بالاتر نیست) البته این رو هم بگم اون چیزی رو که شما میخواهید ببینید قران موافق یا مخالف نباید الزاما عینا در قران موجود باشه بعضی وقتا ممکن قران به یک موضوع فقط اشاره کرده باشه بطور غیر مستقیم. ان شاء الله خداوند در همه لحاظات هدایتمون کنه تا گمراه نشیم. اونم در این دوره که بدترین دوره هاست.

  3. ناشناس گفت:

    دوستان اینقدر به هم نپرید با دعوا که چیزی درست نمیشه من از کسی حمایت نمیکنم ولی یه چیزی بهتون میگم طبق اون عمل کنید هر حرفی از هر کسی شنیدید با قران مطابقت بدید (درقران همه چیز هست) اگرموافق با قران بود درسته اگر مخالف بود اشتباه (ازهرکسی هم میخاد باشه حتی از شخص پیامبر(ص)که خیلی هم حضرت رو دوست دارم و احترام قائلم اینو نگفتم که خدای نکرده بی احترامی کرده باشم به سرور واقای همه ی مخلوقات بلکه گفتم تا اهمیت قران رو متجه بشید دلیلشم اینه که چون هیچ کلامی از کلام خدا بالاتر نیست) البته این رو هم بگم اون چیزی رو که شما میخواهید ببینید قران موافق یا مخالف نباید الزاما عینا در قران موجود باشه بعضی وقتا ممکن قران به یک موضوع فقط اشاره کرده باشه بطور غیر مستقیم. ان شاء الله خداوند در همه لحاظات هدایتمون کنه تا گمراه نشیم. اونم در این دوره که بدترین دوره هاست

نظر دهيد