نحوه تولد عمر بن الخطاب علیه اللعنة !!!

نحوه تولد عمر بن الخطاب علیه اللعنه !!!

نحوه تولد عمر بن الخطاب علیه اللعنه !!!

صهّاک کنیزی حبشی بوده که از آن عبدالمطلب بوده و شترهای او را به چراگاه می برده است.

روزی در اثر ارتباط نامشروع با شخصی به نام نفیل صاحب پسری به نام خطاب شد .

پس از اینکه خطاب به حد رشد رسید ، در اثر ارتباط  نامشروع او با مادر خود (صهّاک) ، دختری به نام حنتمه ، به دنیا آمد .

صهّاک بدلیل ترس از مولایش آن دختر را در پارچه ای پیچیده و بر سر راه گذاشت . هاشم بن مغیره او را یافته و به خانه برد و بزرگ کرد . وقتی حنتمه به حد رشد رسید ، پدرش خطاب او را از هاشم خواستگاری کرده و با او ازدواج کرد و در نتیجه این ازدواج موجودی به نام « عمر » به دنیا آمد .

یعنی خطاب پدر و جد و دایی عمر بوده و حنتمه مادر و خواهر و عمه او بوده است که این نسب به قدری مشهور بوده که در موارد مختلف وارد شده که هر گاه می خواستند عمر را با حقارت خطاب کنند ، می گفتند : « یابن الصهاک الحبشیه » که اشاره به نسب اوست .

منبع : ( بحار الانوار ۳۱/۹۷ و ۱۰۶ )

۴۲۵ نظر

 1. علی گفت:

  سلام بر علی (ع) که ۲۵ سال برای حفظ وحدت مسلمین سکوت کرد اما ما پیروان دروغینش از او جلوتر افتاده و به کسی که همواره در زمان خلافتش از علی مشورت میخواست و او نیز صادقانه از هیچ کمکی دریغ نمی کرد نسبت های ناروا میدهیم اف بر این تشیع تکفیر و اتهام.
  علی خود بنیانگذار وحدت اسلامیست و این موضوع به خوبی در سخنرانی معلم شهید علی شریعتی با عنوان*علی بنیانگذار وحدت اسلامی*تبیین و توضیح شده است اما ما وظیفه بنیانگذاری تفرقه اسلامی را بعهده گرفته ایم.
  همه ما در مقابل خون مسلمینی که در پاکستان وسوریه و سایر نقاط جهان اسلام به خاطر تفرقه افکنی و جنگ شیعه و سنی ایجاد کردن امثال این سایت و منبری هایی با این افکار،ریخته شده مسوولیم ای برادران از خواب غفلت بیرون بیایید و در پازل دشمنان اسلام بازی نکنید. به امید روزی که شاهد چنین کوته نظریها و تا نوک بینی دیدن ها نباشیم.

 2. ولی گفت:

  الان زمان تفرقه نیست الان زمان وحدت است. شیعه و سنی برادر هستند.دقت کنید که فقط شیعه و سنی نه وهابی  و بهایی.
  این کسایی که یا توهین میکنند یا فحاشی دارای منطق کاملا غلطی هستند.

 3. امین گفت:

  اگر عمر داری چنین سوابق خانوادگی زشتی داشته امکان دارد که پیامبر بدون اطلاع ازاین موضوع بادختر ایشون ام حفصه ازدواج نمایند؟

 4. مهدي گفت:

  خدا لعنت کند قاتلین حضرت فاطمه را.خدایا ظهور امام زمانمان را نزدیک بگردان اللهم صلی علی محمد و آل محمد وعجل فرجهم

نظر دهيد